Aparat ortodontyczny stały – nakładki Invisalign®

Dr Magdalena Rutkowska, certyfikowany lekarz Invisalign® www.prostezeby.com, kontakt@prostezeby.com; tel: +48 730 730 798

Aparat ortodontyczny stały mogą nosić już 12-13-latkowie

Aparat stały pacjentowi zakłada i zdejmuje lekarz. Wcześniej, na podstawie dokumentacji medycznej należy przygotować plan leczenia oraz wyleczyć pacjentowi wszystkie chore zęby.

Leczenie ortodontyczne można podejmować w każdym wieku. Oczywiście nie należy z tym zwlekać, a dziecko u którego lekarz zauważy jakieś nieprawidłowości powinno być pod stałą opieką ortodonty i regularnie kontrolować stan uzębienia. W zależności od etapu rozwoju dziecka stosuje się różne metody leczenia wad zgryzu. W młodym wieku, kiedy dziecko jeszcze rośnie i kiedy możliwe jest działanie na kości duże, aby poszerzać szczękę oraz żuchwę, najczęściej stosujemy aparaty ruchome. Natomiast dla nastolatków, od 12-13 roku życia, polecamy aparat ortodontyczny stały, który jednak jest najbardziej skuteczny.

Aparat ortodontyczny stały można stosowac także u dorosłych.

Aparat ortodontyczny stały jest najbardziej skuteczny, jeśli leczymy dziecko, które jest już starsze. Bardzo dobrym rozwiązaniem są wygodne u estetyczne, niewidoczne nakładki firmy Invisalign®.

Niewidoczne nakładki

Niewidoczne, indywidualnie dopasowane nakładki firmy Invisalign® wskazane są do leczenia ortodontycznego dla dzieci w każdym wieku, a także dla młodzieży i ludzi dorosłych. Od tradycyjnych stałych aparatów różnią się tym, że prawie ich nie widać, ponieważ są wykonane ze specjalnego, przezroczystego silikonu. Nakładki można samemu wyjmować, na przykład na czas jedzenia posiłku, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać higienę jamy ustnej.

Aparat ortodontyczny – przede wszystkim dla zdrowia

Podjęcie decyzji o leczeniu ortodontycznym i założeniu aparatu ortodontycznego jest ważne niezależnie od wieku, ponieważ nieleczone wady ortodontyczne mogą doprowadzić do poważnych schorzeń. Nie chodzi tylko o efekt estetyczny, o piękne, proste zęby. Nieleczone wady ortodontyczne są na przykład częstą przyczyną próchnicy. Dzieje się tak dlatego, że krzywe, stłoczone zęby trudniej się czyści. Na powierzchniach stycznych zębów, w miejscach, których nie możemy wyczyścić nitkami, gromadzą się resztki jedzenia i rozwija się próchnica. Wady zgryzu mogą też doprowadzić do schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego, jeżeli są na tyle poważna, że pacjent nieprawidłowo gryzie. Powoduje to bóle mięśni oraz bóle w stawie skroniowo-żuchwowym.

 

 

Podsumowanie
Aparat ortodontyczny stały
Tytuł
Aparat ortodontyczny stały
Opis

Aparat ortodontyczny wyjmowany czy stały? Klasyczny z zamkami czy niewidoczny, silikonowy? O metodach leczenia wad zgryzu i różnego rodzaju aparatach, mówi dr Magdalena Rutkowska, certyfikowany lekarz Invisalign®.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *