Rozstępy u dzieci – skąd się biorą?

Artykuł sponsorowany

Maria Koniec – kosmetolog, ekspert profesjonalnej pielęgnacji skóry

 Klinika medycyny estetycznej i ośrodek SPA SkinClinic
tel. 22 424 46 46, 22 635 43 53; tel. kom. 663 40 10 10

Rozstępy na skórze pojawiają się u coraz młodszych dzieci

Rozstępy coraz częściej pojawiają się nie tylko u kobiet w ciąży czy u osób, które bardzo przytyły w krótkim czasie, ale także u dzieci. Jest to niestety spowodowane spożywaniem dużej ilości produktów przetworzonych, takich jak słodycze, napoje gazowane, przetworzone mięso wzbogacane hormonami. Czynniki te przyspieszają proces wzrostu dziecka oraz wytwarzanie zbyt dużej ilości komórek tłuszczowych. Skóra nie nadąża z rośnięciem, zaczyna pękać i w rezultacie powstają rozstępy. Drobne blizny, które się utworzyły bardzo trudno jest zlikwidować w późniejszym czasie. Dlatego tak ważne jest zdrowe odżywianie się.

Rozstępy mają coraz młodsze dziewczynki.

Przyczyną pojawiania się rozstępów u dzieci jest niestety spożywanie  “śmieciowego jedzenia”, czyli produktów przetworzonych, fast foodów, słodyczy i napojów gazowanych. Tak więc, aby zapobiec powstawaniu rozstępów, dziecko powinno zdrowo się odżywiać. Pomagają również masaże.

Profilaktyka przede wszystkim

Wydaje mi się, że jeżeli dziecko cały czas rośnie, to jest za wcześnie na stosowanie zabiegów likwidujących rozstępy, gdyż nieustannie powstają kolejne. Jednak bardzo ważne jest, aby podejmować działania profilaktyczne zapobiegające powstawaniu nowych blizn. Warto stosować balsamy natłuszczające oraz masaże, aby w miejscach narażonych na rozstępy krążenie było pobudzone, a skóra wzmocniona i uelastyczniona. W ten sposób minimalizujemy ryzyko tworzenia się nowych rozstępów.

Naturalne sposoby na rozstępy

Póki skóra jest delikatna i młoda lepiej nie stosować zabiegów inwazyjnych, takich jak dermabrazja laserowa czy laser frakcyjny. Warto natomiast sięgnąć po kosmetyki oparte na naturalnych składnikach, które stymulują procesy regeneracji komórkowej i skutecznie zapobiegają powstawaniu rozstępów. Jednym z nich jest na przykład olejek z awokado, bogaty m.in. w kwasy arachidonowy, palmitynowy i linolowy. Albo olejek z orzechów makadamia, który ma właściwości odblokowujące warstwy lipidowe skóry. Dobrze, aby dodatkowo w tego typu preparatach znalazły się także witaminy z grupy A i E.

 

Zobacz też:

Nastolatka się odchudza – pytanie dlaczego?

Stresujące sytuacje w życiu dziecka

Zaburzenia żywieniowe czy zwykła dieta. Nastolatka się odchudza

Podsumowanie
Rozstępy u dzieci - skąd się biorą?
Tytuł
Rozstępy u dzieci - skąd się biorą?
Opis

Przyczyną rozstępów pojawiających się u coraz młodszych dzieci jest bardzo często nieodpowiedni, niezdrowy sposób odżywiania się. Maria Koniec - kosmetolog, ekspert profesjonalnej pielęgnacji skóry ze SkinClinic, mówi jak sobie radzić z rozstępami i co robić, żeby zapobiegać ich powstawaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *