dr Adrian Rymarczyk – ortopeda

dr Adrian Rymarczyk

specjalista chirurg ortopeda traumatolog

www.achillesmed.eu

Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie w 1997 roku;

Od 2005 roku lekarz specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii.

Reprezentuje 20-letnie doświadczenie w chirurgii kolana, barku i kręgosłupa (artroskopie, rekonstrukcje, endoprotezoplastyki stawów), leczeniu urazów sportowych i schorzeń przewlekłych więzadeł, ścięgien;

Prowadzi opiekę medyczną nad reprezentantami Polski w tenisie ziemnym, konsultacje i leczenie ortopedyczne polskich sportowców (narciarstwo, snowboard, piłka nożna). Jest aktywnym członkiem międzynarodowych towarzystw medycznych – m.in. ISAKOS (Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii Kolana, Artroskopii i Medycyny Sportowej), SSE (Europejskie Towarzystwo Chirurgii Kręgosłupa), STMS (Towarzystwo Nauki i Medycyny w Tenisie Ziemnym), ESSKA (Europejskie Towarzystwo Chirurgii Kolana i Artroskopii).

Autor ponad 50 publikacji w pismach medycznych (m.in. Spine, European Spine Journal) i prezentacji na zjazdach i konferencjach medycznych. Prowadził zajęcia dla studentów i lekarzy w trakcie specjalizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Uczestnik staży i stypendiów europejskich (Szwajcaria, Hiszpania, Anglia, Francja, Austria, Szwecja) oraz wielu zagranicznych specjalistycznych kursów i warsztatów.

Jego pasja to wyprawy górskie, narciarstwo, jazda na rowerze i tenis ziemny.

Więcej informacji na stronie internetowej www.achillesmed.pl

Share