Katar u dzieci – trzy najskuteczniejsze leki

Katar u dzieci najczęściej przychodzi niespodziewanie, a gdy już jest, powoduje duży dyskomfort zarówno u maluszków, jak i u starszaków. Jak się go pozbyć? Co warto mieć w domowej apteczce? Podajemy trzy skuteczne leki na katar.

nowafarmacja.pl

Katar u dzieci, podobnie jak u dorosłych, jest najczęściej wynikiem infekcji wirusowej. Wirusy atakują błonę śluzową nosa, powodując jej podrażnienie i zwiększoną produkcję śluzu, co objawia się jako katar. Ponadto może on też być efektem reakcji alergicznej – na przykład na pyłki kwiatów czy sierść zwierząt. Katar może również pojawić się w wyniku zmian temperatury otoczenia lub wchłaniania zbyt suchego powietrza.

Katar u dzieci – leki w formie aerozolu

Skutecznymi lekami na katar są bez wątpienia preparaty w sprayu. Mowa głównie o dwóch – uniwersalnej i bezpiecznej w każdym wieku – wodzie morskiej oraz o sprayach obkurczających śluzówkę, które należy dobrać do wieku dziecka. Kupisz je bez recepty w aptece: sprawdź leki na katar w Nowa Farmacja. Wodę morską możesz używać nawet kilkanaście razy dziennie, świetnie oczyszcza nosek, udrażniając go i nawilżając.

Wspomniane spraye natomiast dawkuje się według zaleceń producenta (bądź lekarza). Mają one w składzie ksylometazolinę. Niektóre można stosować od trzeciego miesiąca życia, inne zaś później. Wszystkie informacje znajdują się zawsze na opakowaniu, w ulotce i karcie produktu.

Katar u dzieci

Katar u dzieci potrafi uprzykrzyć życie zarówno maluchom, jak i rodzicom. Zatkany nos, problemy z oddychaniem, niespokojny sen to najczęstsze dolegliwości, towarzyszące katarowi.

Katar u dzieci – plasterki z olejkami eterycznymi

Te preparaty są idealne na noc. Katar często utrudnia nie tylko codzienne funkcjonowanie, oddychanie czy jedzenie, ale wpływa też na jakość snu. Dziecko może mieć problem z zaśnięciem, a w nocy wybudzać się z powodu zatkanego noska. Pomożesz mu, przyklejając na noc plasterek nasączony specjalną mieszanką olejków eterycznych (na czele z eukaliptusowym). Możesz przykleić go na piżamkę lub na łóżko, niedaleko głowy. Zapach olejków wnika do organizmu przez błony śluzowe oraz skórę, udrażniając drogi oddechowe.

Katar u dzieci – inhalacje z soli fizjologicznej

Trzecim sposobem na pozbycie się kataru u dziecka i przywrócenie swobodnego oddychania są inhalacje z soli fizjologicznej. Preparat ten ma szerokie zastosowanie i jeśli tylko masz inhalator (nebulizator), to nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić dziecku inhalacje. Wówczas zalegająca wydzielina zostaje rozrzedzona i łatwiej ją usunąć. Dodatkowo, taka czynność nawilża drogi oddechowe. Wcześniej tylko zadbaj o to, by dopasować rozmiar maseczki do wielkości twarzy malucha.

 Aspirator do odciągania wydzieliny – ustny, elektryczny i do odkurzacza

Prawdziwy must have!  To nie lek na katar dla dzieci, lecz urządzenie. W pierwszych latach swego życia dzieci nie są w stanie samodzielnie wydmuchać nosa w chusteczkę, a wydzielinę spowodowaną katarem trzeba regularnie usuwać. W przeciwnym razie może dojść do powikłań, na przykład do zapalenia uszu czy zapalenia zatok. Z pomocą przychodzi więc aspirator. Do wyboru masz trzy rodzaje – ustny, elektryczny albo ze specjalną końcówką, podłączaną do odkurzacza. Wszystkie są szybkie i proste w obsłudze oraz bezpieczne, o ile stosujesz się do instrukcji obsługi i przed odciąganiem zakroplisz do noska odrobinę wody morskiej albo soli fizjologicznej.

Wypróbuj nasze sposoby na pozbycie się kataru u dziecka. Są naprawdę skuteczne! Zadbaj o to, by w apteczce zawsze mieć leki na katar w aerozolu, plasterki aromatyczne, sól fizjologiczną z inhalatorem oraz aspirator. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany

Summary
Katar u dzieci - trzy najskuteczniejsze leki
Article Name
Katar u dzieci - trzy najskuteczniejsze leki
Description
Katar u dzieci, podobnie jak u dorosłych, jest najczęściej wynikiem infekcji wirusowej. Wirusy atakują błonę śluzową nosa, powodując jej podrażnienie i zwiększoną produkcję śluzu, co objawia się jako katar. Na szczęście istnieją sposoby, by złagodzić przykre objawy. Przedstawiamy trzy najskuteczniejsze metody walki z katarem.
Publisher Name
Portal Zdrowia Dziecka
Publisher Logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *