Nutramigen 3 LGG® jest już refundowany! Dla małych alergików

Artykuł sponsorowany

Nutramigen 3 LGG®  – pierwszy hydrolizat dla dzieci z alergią na mleko, które ukończyły 12 miesiąc życia jest refundowany.

Nutramigen 3 LGG® jest od 1 listopada 2017 refundowany. Od tej pory wykupując receptę zapłacimy za niego 14,44 PLN.

Potrzeby żywieniowe po 12 miesiącu życia

Nutramigen 3 LGG® powstał z myślą o potrzebach żywieniowych dzieci po pierwszym roku życia, u których z powodu stwierdzonej/występującej alergii na mleko nadal potrzebny jest preparat mlekozastępczy (hydrolizat).

Nutramigen 3 LGG® to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (FSMP). Preparat zawiera białka kazeiny o wysokim stopniu hydrolizy, szczep Lactobacillus Rhamnosus GG, oraz dodatek smakowy w postaci delikatnego aromatu waniliowego. Nutramigen 3 LGG® jest przeznaczony dla dzieci karmionych preparatem mlekozastępczym w wieku powyżej 1. roku życia, u których występuje łagodna lub umiarkowana postać alergii na białko mleka krowiego (w skrócie: ABMK). Jak wykazano w literaturze, alergia na białko mleka krowiego utrzymuje się także u dzieci powyżej 12-go miesiąca życia, a niektóre najnowsze badania sugerują nawet tendencję wzrostową utrzymywania się tej alergii w późniejszym wieku. Tej grupie dzieci nie można podawać nabiału, ponieważ każde źródło białka mleka krowiego może wywołać reakcję alergiczną.

Mleko i przetwory mleczne są znaczącą częścią żywienia małego dziecka. W tej sytuacji dla uniknięcia niedoborów żywieniowych u dzieci z alergią na białko mleka krowiego, karmionych preparatem mlekozastępczym zaleca się utrzymywanie stosowania takich preparatów w diecie do ukończenia co najmniej 2 lat, ponieważ jest to kluczowy okres wzrostu i rozwoju.

Jak działa Nutramigen 3 LGG®

Nutramigen dla alergikówNutramigen 3 LGG® łagodzi objawy ABMK i wspomaga nabywanie tolerancji na białko mleka krowiego. Nutramigen 3 LGG® po ukończeniu 1. roku życia stanowi wartościową kontynuację produktów z rodziny Nutramigen LGG® (Nutramigen 1 LGG® i 2 LGG®), przeznaczonych dla niemowląt i dzieci.  Ten hydrolizat zawiera zwiększoną zawartość kilku składników odżywczych w porównaniu do preparatu Nutramigen 2 LGG®, a między nimi zwiększone dawki wapnia, witaminy D i żelaza. Preparat zawiera także szczep Lactobacillus RhamnosusGG® oraz DHA z organizmów jednokomórkowych. Różnica w składzie uwzględnia specyficzne  potrzeby dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia –  wspomaga ich prawidłowy wzrost i rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *