Cellulit u dziewczynek – jak mu zapobiegać?

Artykuł sponsorowany

Maria Koniec – kosmetolog, ekspert profesjonalnej pielęgnacji skóry

 Klinika medycyny estetycznej i ośrodek SPA SkinClinic
tel. 22 424 46 46, 22 635 43 53; tel. kom. 663 40 10 10

Cellulit pojawia się u coraz młodszych dziewczynek

Coraz częściej, na skórze bardzo młodych nastolatek pojawia się cellulit. Jest to efekt gromadzenia się wody w organizmie. Cellulit przybiera postać brzydko wyglądającej “pomarańczowej skórki”. Często zmiany te wynikają również z nieodpowiedniej diety co, w połączeniu z nadmiarem wody w organizmie, wpływa na zaburzenie pracy hormonów. Nie są one transportowane prawidłowo i w konsekwencji powodują obrzęki, które w późniejszym czasie mogą stać się przyczyną cellulitu.

Cellulit na skórze powstaje w wyniku niezdrowego odżywiania się.

Cellulit to problem, z którym borykają się coraz młodsze dziewczynki. Aby zapobiegać powstawaniu na skórze brzydkiej “pomarańczowej skórki”, trzeba zdrowo się odżywiać i dużo ruszać.

Ruch to podstawa

Początkowo cellulit może być obrzękowy, ale z biegiem czasu może przekształcić się w zwłókniały. Bardzo ważne jest, aby stosować odpowiednią dietę, czyli spożywać jak najmniej produktów przetworzonych, napojów gazowanych oraz słodyczy. Jednak najważniejszym elementem, który powinien być obecny w życiu nastolatki jest sport. Młodzi ludzie powinni jak najwięcej czasu poświęcać na ruch, dzięki któremu pobudzone zostaje krążenie. Aby zapobiegać powstawaniu cellulitu i rozstępów można stosować profilaktyczne masaże pobudzające krążenie oraz odblokowujące zastoje. Dzięki temu skóra wygląda inaczej, jest bardziej napięta i nawilżona.

Kremy i balsamy

Przy wyborze preparatów antycellulitowych, pobudzających krążenie, należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Są to kosmetyki, więc istotną rzeczą podczas ich stosowania jest masaż i pobudzenie krążenia. Należy jednak zwrócić uwagę, aby w ich składzie znalazł się żeń-szeń oraz kofeina. Żen-szeń zawiera wiele cennych substancji aktywnych, a kofeina wspomaga pobudzanie krążenia.

Dobrze działają też kosmetyki zawierające algi morskie czy wyciąg ze skrzypu. Najważniejsza jednak w pielęgnacji skóry jest systematyczność. W miejsca, w których pojawiła się brzydka “pomarańczowa skórka” należy codziennie wmasowywać antycellulitowe preparaty. Dobrym domowym sposobem na walkę z cellulitem jest też prysznic, wykonywany naprzemiennie: bardzo zimny, bardzo gorący i znów bardzo zimny i bardzo gorący. Taki prosty zabieg świetnie pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona.

Zobacz też:

Rozstępy u dzieci – skąd się biorą?

Cukier w diecie – co robi z dzieckiem?

Zespół metaboliczny u dzieci

Podsumowanie
Cellulit u nastolatek - jak mu zapobiegać?
Tytuł
Cellulit u nastolatek - jak mu zapobiegać?
Opis

Cellulit na skórze młodych dziewczyn to zjawisko coraz bardziej powszechne. Kosmetolog Marta Koniec - ekspert profesjonalnej pielęgnacji skóry ze SkinClinic - mówi, co robić, by skutecznie zapobiegać powstawaniu brzydkiej "pomarańczowej skórki".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *